Дизайнер, проводимо карантин з Netflix продуктивно: твій watch_list #1📺
Самоізоляція та Netflix – два невід’ємні поняття, судячи зі статистики. Однак, хіба вам не набридло ще бездумно втикати в екран за переглядом чергового розважального серіальчику? А як щодо того, щоб підвищити коефіцієнт корисності перегляду, увімкнувши щось не менш цікаве та, у той же час, досить інформативне? Ви ж із креативною індустрією все таки працюєте, а тут постійний розвиток – запорука успіху😌
Ось саме тому наш Sandwich і підготував для вас крутецькі-прикрутецькі фільми та серіали, щоб наступного разу, коли у вас виникне бажання щось подивитися , магічний список був у вас під рукою. (Сьогодні П’ятниця 13, на дворі 2020 рік, а у нас скільки ж як не 6 для такого ланцюжка, рекомендацій до перегляду) Поїхали!🙃🔥
📺Фьорст оф ол, це серіал «Абстракція: Мистецтво дизайну»
Документальний серіал, 2017, США, 2 сезони
На вас чекає зустріч з історіями про вісім найбільш винахідливих і талановитих представників світу мистецтва і дизайну сучасності. Це захоплива розповідь про процес створення унікальних речей і рішень, які впливають на наше повсякденне життя.
У першому сезоні представлені ілюстратор Крістоф Німан, дизайнер кросівок Nike Тінкер Хетфілд, сценограф Ес Делвін, архітектор Б’янка Інгельс, дизайнер автомобілів Ральф Джілс, дизайнер Паула Шер, фотограф Платон і дизайнер інтер'єрів Ілзе Кроуфорд.
Фішка серіалу у тому, що режисери відходять від традиційної форми документалістики, роблячи картинку живою, а героїв – цікавими персонажами, в яких закохуєшся з першого погляду. Та й окрім того, з переліку вище бачимо, що автори проекту не зациклювалися на одній темі, а розглянули різні віхи дизайн-індустрії. Однозначно, до перегляду кожному.
📺Зе секонд ван – «The Creative Brain» («Творчий мозок»)
Документальний фільм, 2019, США
Фільм проводить глядачів у подорож з нейрологом та автором бестселерів Девідом Іглменом. Ви зустрінетесь із досвідченими професіоналами з усього творчого спектру, розгадуючи разом з «ведучим» творчий процес кожного з них, дізнаючись, що за складними ідеями стоять досить прості та банальні речі. Мета Іглмена – заохотити всіх нас бути більш креативними і не боятися експериментувати.
📺Зе некст іс «Історія Pixar»
Документальний фільм, 2007, США
Ще одна документалка (але повірте, кожна з них справді заслуговую на вашу увагу й полонить ваше серденько після перегляду). Це історія про те, як компанія по виготовленню програмного забезпечення для лікарень стала лідером в індустрії анімації. Так, фільму вже більш як 13 років і відтоді відбулося багато цікавих змін, однак навіть історія зародження цієї компанії вже безперечно вас надихне до дій (може раптом у вас вже давно жевріє ідея відкрити власну анімаційну студію, чого чекаєте?..)
📺Далі у списку «Jeremy Scott: The People’s Designer» («Джеремі Скотт: Народний дизайнер»)
Документальний фільм (так, знову:), 2015, США
А якщо вам потрібно ще більше мотивації, щоб розпочати власну справу, то цей фільм точно для вас. Як пройти шлях від фермерського хлопця до креативного директора одного з найпрестижніших світових брендів моди? Просто запитай Джеремі Скотта.
Вирісши у сільському Міссурі, Скотт мріяв стати іконою моди. Але перш ніж досягти своєї мрії, йому довелося стерпіти постійні відмови, глузування та побути в ролі безпритульника. Однак, хепі енд і герою таки вдалося стати креативним директором Moschino. Цей документальний фільм про індустрію моди та як дістатися її вершини в ролі дизайнера та модельєра (бути точнішим, як взагалі дістатися вершини в креативному бізнесі, про який так мрієте).
📺Наступний фільм – «Blurred Lines: Inside the Art World» («Розмиті кордони арт-світу»)
Документальний фільм, 2017, Канада
А тепер про актуальну тему ціноутворення на витвори мистецтва. Що змінюється, якщо ми знаємо, скільки коштує той чи інший твір? Чи викликає ціна «Чорного квадрата» підвищений інтерес, повагу або когнітивний дисонанс? Припустимо, класика – завжди надійне вкладення грошей, уже в силу історичної цінності, але чи знає колекціонер сучасного мистецтва, на що витрачає свої мільйони?
Ця екранізація – частина фестивалю документального кіно The Art Newspaper, який присвячений арт-ринку і діячам мистецтва.
Фільм, незважаючи на документальний жанр, відображає живу динаміку ринку, вироблену безліччю гравців. Оповідання будується зі шматочків інтерв'ю, які дають відомі журналісти і критики, художники і галеристи, представники аукціонних будинків. Ми, як глядачі, слухаємо їх і водночас подорожуємо різними світами арт-ринку. Досить пізнавальна стрічка, бо питання ціни завжди найболючіше й найтаємничіше, особливо для початківців.
📺Зе ласт ван – «44 pages» («44 сторінки»)
Документальний фільм, 2017, Канада
Понад !сім десятиліть! дитячий журнал «Highlights» є незмінним складником розвитку та розваг дітей від покоління бебі-буму до сучасних вихідців цифрової епохи. Сімейний журнал є справді аномалією, друковане видання процвітає з 1946 року, не продавши жодної реклами! Вражаюче…
Цей зворушливий фільм документує рішення, що стосуються проектування, написання та виготовлення кожного журналу на 44 сторінки, а також того, як «Highlights» переходить «у цифру», зберігаючи свої традиції. Незважаючи на легкий тон, фільм наповнений уявленнями про відповідність товарного ринку та способи організації роботи, яка витримала випробування часом. Стрічка просочує ностальгію за днями, коли кожен з нас гортав свій довгоочікуваний номер улюбленого дитячого журналу, вивчаючи кожну картинку, тож будьте готові а додачу ще й проїхатися доріжкою юнацьких спогадів.
Поки вистачить, вам же іще працювати треба. Не обіцяємо, що не залипнете на перегляді наших рекомендацій, але даємо слово, соковиту насолоду та ароматне натхнення ви отримаєте:)
До наступної
підбірки!