Be inspired: колаж-колаж-колажуууй #3🥪
Якщо бути «супер»уважним, то можна ненароком помітити нашу любов до колажування.😌🧡 Чому? (вибачайте, питання на питання) А де ж вам іще дозволено такий потік фантазії та відсутність будь-яких обмежень (ну хіба що монтажного поля)? Ми ж Sandwich, а сендвіч – то завжди колаж смаків🙃
Однак, колаж – це не лише хаос у стилі «я так бачу», це й можливість закласти глибокий зміст та десятки символів. Це мистецтво, де кожен доданий елемент доопрацьовує новий світ, який ви створюєте на сторінці чи екрані. У столітті, де кліматичні зміни та економічні реалії роблять нас більш винахідливими, сучасний дизайн колажу використовує матеріали навколо нас і сміливо ілюструє нашу сучасну культуру. Не дивно, що ця форма візуальної комунікації постійно «у тренді». Тому навіть тут треба знати, як правильно скористатись цим прийомом, щоб він працював на вас.
Тож сьогодні ловіть нашу підбірочку натхнення з теми та корисну інформацію, як то якісно створити крутий колаж відповідно до вашої мети.⭐️
________________________________________________________
📜❗️Трішки історичного бекграунду:
Колаж здійснив революцію в сучасному мистецтві як частину руху кубізму на початку ХХ століття. Пікассо і Браке вперше створили фразу "колаж" від французького дієслова coller , що означає «клеїти». З тих пір колаж використовується багатьма художниками та рухами, такими як легендарна серія вирізань Матісса та британська панк-естетика Джона Сэвіджа. І він ніколи не зникав – колаж постійно присутній у сучасному мистецтві і залишається важливим та актуальним видом мистецтва.
________________________________________________________
⭐️ Найпримітивнішою, але досі актуальною формою цього напрямку є паперовий колаж. Саме так, як шкільна аплікація – ножиці, клей, журнальні вирізки у руки і гайда створювати шедеври мистецтва! Навіть тут ми можемо говорити про кілька стилів, серед яких «у топі» шматування паперу та складання композицій із обрізків. Звучить не дуже, виглядає – воу, це вже вам не шкільна аплікація.
Ну а тепер трішки про традиційне для ХХІ століття цифрове мистецтво колажування, як і де його можна застосовувати.
⭐️ Цифровий колаж – це зовсім інший звір порівняно з паперовим колажем, оскільки немає фізичних матеріалів – і жодних обмежень, пов’язаних з їх використанням. Завдяки цифровому дизайну колажу унікальні зображення створюються за допомогою програмного забезпечення (наприклад, Photoshop) для зміни текстур, накладання шарів на кілька фотографій та ілюстрацій та спотворення вихідного матеріалу. Ефект, як правило, набагато різкіший і сучасніший, ніж паперовий колаж, але йому часто бракує тактильної якості першого.
⭐️ Де ж
використовувати таку форму візуального оформлення?
Веб-дизайн, соцмережі, лого, одяг, книги та періодика, продуктовий дизайн, поліграфія. тощо. Одним словом, де душа забажає.)
⭐️ А щодо ідей, то завжди круто виглядає гра з кольором (чорно-білі колажі, чорно-білі + акцент на одному кольорі, монохромні та ін.)
⭐️ Сюрреалізм – теж часто невід’ємна частина колажування. Він змінює правила, змінюючи перспективу та масштаб і завжди робить неможливе можливим. Експериментуйте з розмірами, змушуйте речі літати, поєднуйте образи, створюючи зовсім нові та химерні – усе це привертає увагу та підкреслює вашу неординарність.
⭐️ Класика-типографіка. Шрифти не лише тренд у графічному дизайні, це й чудова тема для колажування. Ви можете використовувати сам текст як елемент створення зображень, ми ж не лише про написи у стилі анонімних записок часів Шерлока Холмс.
Серед інших
класних прийомів: використання форм, перестановка елементів фото, традиційна
реплікація тощо. Одним словом, колажування – неймовірний вільний напрямок, за
що ми його й обожнюємо. Експериментуйте!😉