Функція для мугикання від Google
Напевно, в кожного таке було - в голові крутиться пісня і ти не пам’ятаєш ні слів, ні назви, ні автора. Але так хочеться знайти її та послухати, поринути у ностальгічний настрій.
Або ж ось ще - гуляєш ти такий вулицею і тут раптом, з одного із закладів лунає невелика частинка пісні, яка просто з кількох секунд заполонила серденько.
Знайомі ситуації? Нам теж! Саме тому хочемо розповісти про круту фічу від Google, яка точно допоможе в таких випадках. Намугикування, насвистування, наспівування (називайте це як вашій душі завгодно) мелодії в пошуку Google.
Куди мугикати?
Ви просто вмикаєте пошуковик Google , тицяєте на кнопочку мікрофону, потім натискаєте кнопочку “Шукати пісню” або просто кажете фразу “what’s that song?” (для не носія мови буде складнувато, мій акцент Google розпізнав з 3 разу) і намугикуєте. Зазвичай вистачає 10-15 секунд, щоб визначити пісню.
Так, звучить незрозуміло, краще погляньте.
Або ж, якщо ви використовуєте Google Assistant (навряд), просто скажіть “Hey Google, what’s that song?”.
Як це працює?
Як пояснює сама компанія, мелодія прирівнюється до відбитку пальця. Як і кожен відбиток пальця людини є унікальним, так і кожна мелодія має свою унікальність. І коли ви намугикуєте свою мелодію, алгоритм перетворює її на цифровий код, який якось та й розпізнає всі наші мугики.
Тест від Cultural Sandwich’у
Ми затестили цей намугикувальник і от що ми можемо сказати.
- Функція дійсно добре працює, якщо ви виразно намугикуєте мелодію.
- Як завлено в самому Google, функція працює 20 мовами на Android, але української там точно немає. Російської, до речі, теж.
- Проте алгоритм знаходить пісні різними мовами. Наш тест з англійської, української, російської та французької Google склав добре.
- На відміну від подібних технологій інших додатків, ця функція не просто знаходить пісню в магазині, а відкриває інформацію про неї, де можна знайти і назву, і виконавця, і текст, і відеокліп на YouTube.
- А ще під час видачі результатів можна глянути відсоткове співпадіння намугикування з оригіналом. Сенсу не багато, але цікаво)
Наступного разу, коли у вашій голові засяде черв’ячок у вигляді мелодії, яку неможливо просто згадати, ви знаєте куди звертатися. Недаремно кажуть “Гугл знає все”, скоро він буде вміти все.