Топ-9 подкастів про культуру від Cultural Sandwich'у
Подкасти - ніша, яка набирає оберти на діджитал просторі, особливо українському. Кожен з нас слухає подкасти на ті теми, які найбільше цікавлять. Cultural Sandwich вирішив зробити свою підбірку найцікавіших подкастів про культуру. Тому ловіть наш гайд.
1. Вуса Гоголя (Усы Гоголя)
Топ оф зе топ подкастів про книги за версією незалежних експертів Cultural Sandwich’у. Вадим Кириленко та Нікіта Рибаков - двоє ведучих подкасту, які ведуть “не нудний подкаст про не нудні книги”. З цими хлопцями важко позмагатися в креативі. Про що говорить і сама назва подкасту. Кожен епізод є унікальним, де ведучі не просто розповідають про книгу чи автора, а передають своє ставлення, яке супроводжується яскравими жартами та історіями. Скарказм, іронічне ставлення ведучих до себе та простота - те, що виділяє цей подкаст поміж інших.
2. Акустика Тіней
Атмосферність - перше слово, що спадає на думку при згадці цього подкасту. Приємний голос, що налаштовує на релакс та влучна музика, що залишає місце для роздумів від всього почутого. Інформативні вставки з думками літературознавців, експертів, відомих людей - лише доповнюють цю атмосферу. Іванна Шкромида є авторкою проєкту, що розповідає по видатних класиків світової літератури.
3. Радіо Скорбота
Подкаст із насторожуючою назвою. Проте для суму місця немає, а особливо для скорботи. Харизматичний ведучий Євтимій Вухоляп проведе вас у світ витонченого гумору з величезними нотами сарказму та іронії. А довершать цей симбіоз ідеально підібрані естетичні та атмосферні пісні. Подкаст має підрубрики: Жальні добірки, Етери, Щось живе, Мій мінор та Pub Dепресія. Тут вам і підбірки неймовірної “скорботної” музики, і розмови з музикантами про їхні кар’єрні починання та успіхи, і прості розмови на різноманітні тематики. Що говорити - варто слухати.
4. Urban Space Radio
Авторські проєкти, які не знайдеш в жодному іншому місці. Цікаві теми та роздуми про сучасну парадигму не лише української культури, але й інформаційного та медіа середовища. Хочете почути думку відомих музикантів, літераторів, журналістів про медіаграмотність - будь ласка. Хочете послухати розмови про український театр, класичну музику чи українську автентику - тримайте. Подкаст на будь-який смак. Слухати не переслухати.
5. Ранкова Доза
Ранок вихідного дня - ти заварюєш каву і на фоні грає якась музика... Але стоп, навіщо музика, коли можна послухати ідеальний ранковий подкаст. Це не просто подкаст, де можна послухати описи книг та життя автора. Тут насолоджуєшся маленькою “ранковою дозою” уривку із книги, що рекомендує зірковий гість. А що ще потрібно для ідельного ранку
6. Mincultpryvit
Наріман Алієв - український сценарист та режисер, автор відомої кінострічки “Додому”, вже запустив другий сезон подкасту Mincultpryvit. Подкаст від медіа The Village Україна. Як зазначає сам автор, до нього приходять цікаві люди з якими говорять “безкультурно про культуру”. Тільки живі історії, унікальний експіріенс та правдиві думки про те, що відбувається з українською культурою.
7. Станція 451
І знову література. Цей шлях літератури настільки безкінечний, так що ще один подкаст не буде зайвим. Подкаст запустився нещодавно і лише набирає обертів, проте маючи один випуск вже може зацікавити. Все той же The Village Україна, але з абсолютно новим форматом. Подкаст про літературу та особистостей. Автор подкасту - український письменник Олександр Михед. Варто послухати, щоб згасити цей невтримний вогонь потягу до літератури.
8. Якшо чесно
Якшо чесно, всі ми маємо свою недоліки, але не всі про них говоримо. Авторка подкасту запрошує відомих діячів літератури, кіно, фото, людей з медіа, щоб ті поділилия власним досвідом факапів та помилок. Подкаст про людей, але щоб пізнати більше творчість людини, потрібно краще заглибитися в її внутрішній неідеальний світ.
9. Про мистецтво з Мартою Троцюк
Ну це вже точно чисте мистецтво. Авторка розповідає про актуальні новини сучасного мистецтва як у світі, так і в Україні. Унікальний досвід, різноманітні огляди музеїв, галерей мистецьких подій. І все це українською, КАРЛ! Та про що ще можна мріяти?